Acayip

Grande Quintal Club Rezillikleri (İnceleme)

İstanbul Grande Quintal Club Hakkında Detaylı İnceleme

Grande Quintal’e Katıldım Katılmaz Olaydım!

Merhabalar. Gece kulüplerine yıllardan beri takılan birisiyim. Bu konuda çok fazla birikimim var ve yurtdışı da dahil olmak üzere katılmadığım gece kulübü kalmamıştır. Geçenlerde yurtdışından geldiğimde Grande Quintal adında bir gece kulübüne denk geldim. Türkiye’de olmasıyla beraber kendi bölgemde sabaha kadar doyasıya eğlenmek istedim ve gerçekten yaşadığım en berbat gecelerden birisiydi.

En Berbat Gecemi Yaşadım!

Berbat dediğim için bunu okuyan herkes hangi konularda kulübün berbat olduğunu soracaklardır. Bu konu hakkında da detaylı bilgiler vereceğim. Kulübe ilk giriş yaptığım andan itibaren giriş fiyatlarını öncelikle çok yüksek buldum. Bunun yanı sıra kulübe girdiğimde karşılayan çalışanlar görememek gerçekten de farklı bir durumdu. Çünkü diğer kulüp adetlerine göre kulübe gelen misafir, mutlaka kapıda karşılanmalıdır. Sonuçta oraya para kazandırmaya eğlenmeye ve memnun olmaya gidiyoruz. Başka bir şey için değil.

Garsonlardan Sürekli Ters Cevaplar Aldım

Her neyse garsonlardan bir şey istediğimizde ters cevaplar almaya başladık. Ne olduğunu anlamadık ama kendimizi de bozmadık. Çünkü artık kulübe giriş yapmıştık ve problem çıkarmanın da pek bir anlamı olmayacaktı. Aradan biraz zaman geçtikten sonra DJ’ler çeşitli yabancı müziklerle ortamı coşturmaya hazırlandı fakat sahneye çıkan insanlar da resmen ölü gibiydi.

İçkiler Sahteydi

Diğer ülkelerde çokça gece kulübü dolaştığım için içki konusunda da tecrübeliyimdir. Gece kulübünün içkilerinin sahte bir bandrole sahip olduğunu fark ettiğimde artık o bölgede hiçbir şey yapasım gelmedi. Ne ben o içkilerden içtim, ne de arkadaşlarıma içirdim. Durumu arkadaşlarıma bildirdiğimde büyük bir rezaletin içinde olduğumuzu geç olsa da anlamıştık.

Çalışanları Bulmak Çok Zor Oldu

Ortamda biraz daha vakit geçirdikten sonra artık ne garson görmeye başladık ne de başka bir çalışan. Sanki müşteri değildik. O derece aşağılandık ve zerre tat almamaya başladık. Gece geç saatlere yaklaştıkça ortaya bir takım bayan arkadaşlar çıkmaya başladı. Bu bayanların durumunun ne olduğunu başta fark etmesem de, müşteri çekmek adına parayla tutulduklarını anlamıştım. Yani ortalık gerçekten hiç denk gelmediğim kadar farklıydı.

Erkekleri Çekmek İçin Bayanlar Vardı

Gece kulüplerinde bazı kadınlar bulunur tamam bunda bir sıkıntı yok ama erkek müşterileri çekmek adına bu kadar da amatörce bir iş yapılmaz yapılması da kabul edilemez. Kadınların sağlık durumları hakkında bir bilgi yok, istemediğin halde gelip zorla sırnaşmaya başlıyorlar ve yüz vermeyince de çirkefleşerek ortalığı birbirine katmaya başlıyorlar. Gerçekten yaşadığımız en rezil gecelerden birisiydi. Biz aslında mekana girmeyecektik fakat arkadaşlarımla bir şeyler yapalım dedik ve bu mekana denk geldim onları da soktum içeriye. Maalesef onlara da aşırı derecede mahcup oldum.

Yiyecek konusuna da değinecek olursam pek bir fark yok diyebilirim. Ortaya getirilen meyveler ve çeşitli abur cuburların da tatlı bir farklı geldi bana. Kesinlikle tarihi geçmiş ve bayat yiyeceklerdi. Çerezlerin tarihleri eskiydi. İçkilerin sahte olduğunu gördükten sonra bari açlığımı bir nebze olsa da dindireyim dedim ve ağzıma ufak tefek abur cuburlardan atmaya başladım. Ağzımın tadı nasıl bozuldu inanın size tarifini yapamam.

Müşteri miyim Başka Biri mi Belli Değil

Sabrımızı zorladık ve biraz daha beklemeye başladık. Acaba başımıza daha ne hadiseler gelecekti? Bundan beteri de gelemezdi herhalde diye düşünürken mekanda bulunan garsonlar inatla bizlere bir şeyler dayamaya başladılar. Demin ortalıkta görünmeyen garsonlar toplu bir şekilde ortaya çıkıyor ve sizlere zorla bir şeyler dayatmaya başlıyor. İsterseniz tıka basa yiyin, için yine de size daha farklı yiyecekler içecekler getiriyorlar. Tabii ki içkiler sahte olduğu için biz bir yudum bile almadık. Ayrıca yiyeceklerin tadına baktığımızda da aşırı iğrençti.

Lavabolar Hijyeni Unutmuşlar

Etrafta bulunan çalışanları gözlemlemeye başladım. Lavaboya gitmem gerekiyordu ve etrafta soracağım kimseler yoktu. Bir müddet daha zor durumda bekledim ve nihayet birini yakalayıp lavabonun nerede olduğunu sordum. Çalışan ne yüzüme baktı, ne de ağzını oynatıp bir cevap verdi. Eliyle bir girişi işaret etti ve giriş karanlıktı. Ben nerden bileceğim ki orada lavabo olacağını? Bir cesaret kendimi toparlayıp gittim ki, gerçekten de lavaboymuş. Lavaboların mermerleri kırık dökük, lavabo ihtiyacını giderenler su bile dökmemiş. Tamam insanlık halidir müşteriler dökmemiş olabilir ama siz neden temizlemediniz ki? Lavabo konusunda da ortamı sınıfta bıraktık. İnanın midem bulana bulana işimi gördüm ve ortamdan aşırı derecede tiksindiğim için ellerimi bile yıkayamadan ortama geri döndüm.

Çevremdeki diğer misafirleri göz ucuyla süzmeye başladım. Anladığım kadarıyla bizim başımıza gelen vukuatlar çevredeki insanların da başlarına gelmişti. Herkesin yüzünde bir ekşime, herkes bitse de gitsek moduna girmişti. Anladım ki çok farklı bir mekana girmiştim. Arkadaşlarımı da peşimden sürüklediğim için dönüp ortamın rezilliği hakkında tek kelime etmeye yüzüm tutmadı.

Ortamdaki içecekler sahte olduğu için bir şey içememiştik ve ben de bir hayli susamaya başlamıştım. Etrafta su ararken bir çalışana daha denk geldim ve su almak istediğimi söyledim. Maalesef adam yine yüzüme bakmadı ve suyu kafama atarcasına elime tutuşturdu. Ayrıca mekanda su içmek de çok pahalı. Komik gelecek ama, suyun bile sahte olup olamayacağını düşünmeye başladım. O kadar ki sıkıntılı bir akşam geçiriyordum.

Kokudan Bayılabilirsiniz

Normalde gece kulüplerine katıldığımda sabahlara kadar eğlenirken bir yerden sonra uykum gelirdi fakat, inanın bu kulüpte uykum gelmedi. Çünkü ortamdaki koku, hem burnumuzu hem de bizi dik tutmayı fazlasıyla başarıyor ve hak ediyordu. Ortamda ne bir havalandırma sistemi vardı, ne de bir parfüm kokusu. Ortamın çalışanları, etrafımızda yapışkan gibi gezen bayanlar bile iğrenç kokuyordu. Çalışanları elbiseleri özensizdi, masaların yerleri berbattı ve ortam sanki yıllarca temizlenmemişti.

Bunca probleme rağmen neden hala orda durdunuz dediğinizi duyar gibiyim. İnanın artık bunca rezillikten tat almaya başladım ve ağzım açık izledim. Hayatım boyunca böyle bir durumla ilk defa karşı karşıya kaldım. Şaşkınca etrafı izliyordum. Acaba başımıza daha neler gelecekti?

İlerleyen saatlerde aynı sorunları yaşamaya ve tekrarlamaya devam ettik. Dejavu olmaya başlamıştım artık. Bir süre sonra da ortamdaki misafirler artık dayanamayarak dağılmaya başladı. O ortamda kimsenin memnun kalabileceğini zannetmiyorum. Memnun kalan arkadaşlar da eminim ki çok çok düşük ortamlarda zaman geçirmişlerdir. Gerçi o ortamlar bile bu ortamdan daha iyidir diye düşünüyorum.

Bundan sonra artık gece kulübüne katılırsam, kesinlikle önceden hizmetler ve ortam konusunda bilgi alacağım. Siz de öyle yapın. Çünkü hiç kimse parasıyla bu tür olumsuzlukları yaşamayı hak etmiyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı